10 yaşındaki Gazzeli Nadin, yaşadıklarını Rus televizyonu RT’ye anlattı
10 yaşındaki Gazzeli Nadin, yaşadıklarını Rus televizyonu RT’ye anlattı

10 yaşındaki Gazzeli Nadin, yaşadıklarını Rus televizyonu RT’ye anlattı

İsrail’in hava saldırılarında 60’tan fazlası çocuk 210’u aşkın kişi hayatını kaybederken, Gazzeli çocukların isyanını dünyaya duyuran 10 yaşındaki Nadin Abdülteyf, Rus televizyonu RT’ye yaşadıklarını anlattı.

İsrail bombalarının mahallesindeki birçok evi yerle bir ettiği Nadin, şu ifadeleri kullandı;

Her gün, her gece füze sesleri duyuyoruz. Sabahları insanların ağlamalarını ve çığlıklarını işitiyoruz. Kimse gece uyuyamıyor. Ben uyumaya çalışıyorum ama füzeler ve ağlayan çocukların sesi nedeniyle yapamıyorum. Kafamı yastığın altına koyuyorum. Sanki hiçbir şey olmuyormuş ve kimsenin canı acımıyormuş gibi.

Sakin kalmaya çalıştığını ama küçük kardeşi için çok endişelendiğini söyleyen Nadin, “Onun korktuğunu görerek büyüdüm. Ona bir şey olursa eskisi gibi olabileceğimi sanmıyorum” dedi. Doktor olup halkına yardım etmek istediğini ama artık eğitim de alamadığını belirten Nadin, her gün ağladığını belirterek “Filistin’de kimse güvende değil” ifadesini kullandı.

Başka ülkelerde eğlenen çocukların videolarını gördüğünü ve onları kıskandığını belirten Nadin, “Artık füze sesi duymak istemiyorum. Artık üzgün olmak istemiyorum. Sadece onlar gibi sıradan biri olmak istiyorum.” dedi.

“Kaynak: Independent Türkçe, RT

Bir Cevap Yazın