Apple TV'ye kamera ve akıllı ev cihazlarını kontrol etme özelliği ekleniyor
Apple TV’ye kamera ve akıllı ev cihazlarını kontrol etme özelliği ekleniyor

Apple TV’ye kamera ve akıllı ev cihazlarını kontrol etme özelliği ekleniyor

Apple, HomePod akıllı hoparlörünü Apple TV’yle birleştiren, kullanıcıları takip eden bir ekrana sahip HomePod’un yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor. Bloomberg, yakında piyasaya sürülecek cihazın video konferans için bir kamera ve akıllı ev cihazlarını kontrol etme özelliği bulunacağı bildirildi.

Ayrıca eklenecek bu özellikte, Apple’ın mevcut ürünlerinde yer alan video ve ses yayınları, oyun oynatma ve Siri desteği gibi fonksiyonellikleri de bulunacak. Apple’ın aynı zamanda iPad’i HomePod hoparlörüne bağlayacak başka bir ürün üzerinde de çalıştığı söyleniyor.

Echo Show 10 veya Google Nest Hub gibi kamera aracılığıyla kullanıcıları takip eden benzer ürünler, yakın zamanda Amazon ve Google tarafından da piyasaya sürüldü. Bloomberg, tıpkı Echo Show 10 gibi Apple’ın kamera aracılığıyla ekranın odadaki kullanıcıyı takip ettiği bir sistemi bile araştırdığını belirtti.

Apple, 2020 yılında HomePod ve Apple TV ekipleri iki cihazı çalıştıran yazılımları birleştirmişti. Bu, cihazlar arasında benzer özelliklerin artacağı anlamına gelebilir. Apple’ın bir sözcüsü konuya dair yorum yapmamadı. Strategy Analytics’in araştırmasına göre hem Google hem de Amazon’un sırasıyla Chromecast ve Fire TV cihazları, 2017’den beri Apple TV cihazlarını yenilemeyen Apple’dan daha büyük pazar payına sahip.

Ancak Netflix, Amazon Prime, BBC iPlayer ve diğer talep üzerine izlenebilen yayın sağlayıcılarına hazır erişim sunan lider akıllı TV üreticileri Samsung, Sony ve LG, kullanılan 1,14 milyar dijital yayın cihazının büyük kısmına sahip.

‘Kaynak: © The Independent,Strategy Analytics, Bloomberg’

Ana Sayfaya Git

Bir Cevap Yazın