Elon Musk, Twitter’da Tesla’nın Bitcoinleri çoktan sattığını ima etti

Elon Musk bir Twitter konuşmasında şirketin elindeki Bitcoinleri satabileceğini ya da çoktan sattığını ima etti. Bu konuşma kripto para biriminin değerinde keskin bir düşüşe neden oldu.

Twitter kullanıcısı @cryptowhale’in “Bitcoinciler önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın kalan #Bitcoin varlıklarını elden çıkardığını öğrendiğinde kendilerini tokatlayacak. @elonmusk’un karşılaştığı nefret düşünüldüğünde onu suçlamazdım…” paylaşımına, Elon Musk tek kelimeyle “Aynen” şeklinde cevap verdi.

Bunun akabinde Bitcoin’in fiyatı yüzde 8’lik bir düşüşle 44 bin dolara (yaklaşık 368 bin TL) indi. Elon Musk’ın “Bitcoin madenciliği için fosil yakıt kullanımının hızla artmasına” dair endişeleri olduğunu söylemesi üzerine Tesla, geçen hafta kripto para karşılığında araç satışını askıya almıştı. Bitcoin’in değeri o zaman da gerilemiş, duyuruyu takip eden 5 dakika içerisinde yüzde 5’lik bir düşüş yaşamıştı.

Aynı zamanda SpaceX’in CEO’su ve kurucusu olan Elon Musk kripto para birimlerinin büyük bir destekçisi. CEO, geçen yıl birkaç kez Bitcoin gibi dijital paraların fiyatlarının tırmanışa geçmesine yardım etmişti.

Şubatta yayımlanan resmi belgeler Tesla’nın 1,5 milyar dolar (yaklaşık 12,5 milyar TL) değerinde Bitcoin aldığını gösterdi. Şirket daha sonra üç aylık dönemde Bitcoin satışlarından 101 milyon dolarlık (yaklaşık 844 milyon TL) net kazanç elde ettiğini ve bu sayede net kârının ilk çeyrekte rekor bir seviyeye yükseldiğini belirtti.

“Kaynak: © The Independent”

Ana Sayfaya Git

Bir Cevap Yazın