Elon Musk'ın Crew Dragon C207 aracından nefes kesen görüntüler
Elon Musk’ın Crew Dragon C207 aracından nefes kesen görüntüler

Elon Musk’ın Crew Dragon C207 aracından nefes kesen görüntüler

NASA’nın Ticari Mürettebat Programı kapsamında geliştirdiği Space X’in uzay aracı Crew Dragon C207’den nefes kesen görüntüler yayımlandı.

Crew Dragon C207 uzay aracı 16 Kasım 2020’de fırlatılmış ve 4 kişiyi Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) ulaştırmıştı. Araç şu anda istasyonda “park” halinde. Uzay istasyonundaki 10 kişilik mevcut mürettebatın üyesi ve NASA astronotu Mike Hopkins, bu uzay aracından çekilen Samanyolu Galaksisi’nin çarpıcı görüntülerini yayımladı.

12 Nisan’da Twitter hesabından hızlandırılmış çekim tekniğiyle kaydedilen görüntüleri paylaşan Hopkins, görüntüler karşısında ne hissettiğini şu ifadelerle anlattı;

Bir manzaranın daha güzel olabileceğini hiç düşünmezdim. Ekip arkadaşım Soichi Noguchi, bu hızlandırılmış görüntüleri Resilience’tan gece vakti kaydetti ve ben bu manzaraya dalıp gittim.

Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’in Crew-1 görevi, Crew Dragon isimli uzay aracının ilk operasyonel mürettebatlı uçuşuydu. Bu uçuş aynı zamanda NASA’nın 10 yıl aradan sonra astronotlarını ABD topraklarından Uzay İstasyonuna gönderdiği ilk uçuş olarak tarihe geçmişti.

‘Kaynak: Independent Türkçe, CNET, SpaceX, NASA’

Ana Sayfaya Git

Bir Cevap Yazın