Netanyahu: Gazze'den atılan roketlere güçlü şekilde karşılık vereceğiz
Netanyahu: Gazze’den atılan roketlere güçlü şekilde karşılık vereceğiz

Netanyahu: Gazze’den atılan roketlere güçlü şekilde karşılık vereceğiz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu yaptığı açıklamada, abluka altındaki Gazze Şeridi’nden atılan roketlere “güçlü şekilde” karşılık vereceklerini, gerginliğin artmasından yana olmadıklarını ancak İsrail’i hedef alanların “ağır bedel” ödeyeceğini söyledi.

Filistin direniş grupları, işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa ile Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri serbest bırakması için İsrail’e yerel saatle 18.00’e kadar süre tanımıştı. Sürenin dolmasının ardından İsrail ordusu, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail’in güneyine de çok sayıda roket gönderildiğini duyurmuştu.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğrulamış, İsrail’in Doğu Kudüs’teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirtmişti.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, Gazze’de gerçekleşen ve nedeni bilinmeyen patlamada 3’ü çocuk 9 kişinin şehit olduğunu açıklamıştı. İsrail ordusu da düzenlediği hava saldırısında “3 Hamas üyesinin” öldürüldüğünü bildirmişti.

“Kaynak: Independent Türkçe, AA”

Ana Sayfaya Git

Bir Cevap Yazın