Sahipleri ofislere dönen hayvanlarda ayrılık anksiyetesi başlıyor

İnsanların pandemi nedeniyle bir yılı aşkın süredir evden çalışmasına alışan evcil hayvanlar, sahiplerinin ofise dönmeye başlamasıyla birlikte ‘ayrılık anksiyetesi’ riskiyle karşı karşıya. Bazı evcil hayvan sahiplerinin de, yeni sahiplendikleri hayvanları barınaklara geri götürdüğü belirtiliyor.

Dogstown hayvan bakım merkezinin sahibi Adam Feingold, Seattle Times’a yaptığı açıklamada, işe dönmeye başlayan insanlardan ‘hayvanlarıyla ilgilenmeleri için çok sayıda telefon aldıklarını’ söyledi. Sosyal hizmet görevlisi ve terapist Karyn Hoffman ise şu ifadeleri kullandı;

Araştırmalar, hayvanların üzerimizde sakinleştirici bir etkisi olduğunu gösteriyor. Hayvanınız arkadaşınızsa, evden çıktığınızda onları özleyeceksiniz.

Öte yandan, köpeklerin günlük bakım merkezlerinin maliyetleri yüksek olsa da, onları sosyalleşebilecekleri alanlara bırakmanın olumlu etki yarattığı belirtiliyor. ‘En İyi Dostlar Hayvan Topluluğu’ direktörü Eric Rayvid ise, şunları söyledi;

Son derece zor bir yıl geçirdik ve evcil hayvanlarımız bizim için oradaydı, bir yıl boyunca bize arkadaşlık ve rahatlık sağladı. Hayvanlar için yapılacak bazı ayarlamalar sonucunda, insanların işe geri dönmesi sürecinin başarılı bir şekilde devam edememesinin hiçbir nedeni yok.

“Kaynak: Sputniknews”

Ana Sayfaya Git

Bir Cevap Yazın