Trump’ın Facebook hesabı 2 yıl daha açılmayacak

Trump’ın Facebook hesabı 2 yıl daha açılmayacak

Facebook, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Ocak kongre baskının ardından askıya alınan hesabının 2 yıl kadar kapalı kalacağı duyurdu.

Yapılan çıklamada, Trump’ın hesaplarının söz konusu tarihten önce kamu güvenliği için risk oluşturup oluşturmayacağının tekrar ele alınacağına işaret edilerek, “Kamu güvenliği için hala ciddi bir risk olduğunu tespit edersek kısıtlamayı belirli bir süre daha uzatacağız ve bu risk azalana kadar yeniden değerlendirmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Trump, Facebook’un yasağını “hakaret” olarak nitelendirerek, “Önünde sonunda biz kazanacağız” ifadesini kullandı. Büyük teknoloji firmalarını sert bir dille eleştiren Trump, “Teknoloji firmalarının bu sensör ve susturmalarının cezasız kalmasına izin verilmemeli, önünde sonunda biz kazanacağız. Ülkemiz bu istismara artık katlanamaz” dedi.

Trump, 3 Kasım 2020’de yapılan ve Joe Biden’ın kazandığı başkanlık seçimlerinin “hileli” olduğu iddiasını bir kez daha tekrarlayarak, “Facebook’un kararı, 2020 hileli seçimlerinde bize oy veren 75 milyondan fazla insan için hakarettir” görüşünü paylaştı.

Yaptığı başka bir açıklamada ise Trump, başkanlığı döneminde akşam yemeğinde Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg ve eşini ağırladığını anımsatarak, “Ben Beyaz Saray’a tekrar geldiğimde artık Zuckerberg ve eşi için akşam yemekleri olmayacak” dedi.

“Kaynak: Independent Türkçe”

Ana Sayfaya Git

Bir Cevap Yazın