Vebitcoin faaliyetlerini durdurdu - Bilim ve Teknoloji
Vebitcoin faaliyetlerini durdurdu

Vebitcoin faaliyetlerini durdurdu

20 Eylül 2017’de TL / Bitcoin işlemi ile faaliyetine başlayan Vebitcoin, faliyetlerini durdurdu. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz.

Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Siz en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.

Platformun Twitter hesabından son yapılan paylaşımda ise şu açıklamlar yer aldı;

Yakın zamanda kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde yoğunluk mevcuttur. Bu durum çekim taleplerinize ve destek maillerinize dönüşlerde gecikmelere sebep olmakta, işlemleriniz beklenenden daha uzun sürede gerçekleşebilmektedir. Bilginize sunarız.

Vebitcoin, 20 Eylül 2017’de TL / Bitcoin işlemi ile faaliyetine başlamıştı. Platformda kullanıcılar, ticaret araçları ve mekanizmaları kullanarak kripto para birimleri alıp satabiliyordu. Şirketin internet sitesi, başka dillerde de destek veriyordu.

NTV’nin MASAK Başkanlığı’ndan edindiği bilgiye göre firmanın Türkiye’de bulunan tüm finansal kuruluşlardaki hesaplarına bloke konuldu. Ayrıca söz konusu firma ve yöneticileri hakkında da Masak tarafından inceleme başlatıldı.

‘Kaynak: Independent Türkçe, NTV’

Ana Sayfaya Git

Bir Cevap Yazın